InSinkErator
FAQ

Často kladené otázky o drvičoch

Máte nápad, čo by sme ešte mohli zaradiť do tejto sekcie? Inšpirujte nás a použite tlačidlo Odoslať správu nižšie.

Dôležité:

Montážne schémy a rozmerové charakteristiky jednotlivých drvičov nájdete v .pdf súboroch uvedených na ich produktových stránkach.

9 cm svetlý priemer (vonkajší priemer s vyfrézovanou obrubou na gumové tesnenie, to zn. čo vidíte zvrchu = cca 11 - 11.5cm). Nové drezy sú už štandardne s požadovaným priemerom. Staršie majú menšie výpuste - 5cm. Ak požadujete nový drez, batériu, dávkovač saponátu, spolupracujeme s nemeckým výrobcom Blanco.

Spravidla vždy, pretože drvič je konštruovaný na priemer odpadového potrubia 40mm / 50mm.

Jej výška nesmie presahovať stred výpusťovej rúry drviča. Alebo vzdialenosť medzi dnom drezu a stredom odpadovej rúry nesmie byť menšia ako cca 18 - 19cm. Čím je odpadové potrubie umiestnené nižšie, tým lepšie (najlepšie je mať výšku odpadu napríklad do maximálne 40cm od podlahy).

Najvhodnejšie je namontovať zásuvku na 220V priamo do drezovej skrinky prípadne vedľajšej, kde sa zapojí samotný drvič. Nevylučuje sa však aj možnosť pritiahnutia elektrickej energie z okolitých zdrojov.

Rozhodnutie je na vás: pneumatický spínač namontujeme buď na pracovnú dosku alebo do drezu* (prípadne sa dá umiestniť aj ľubovoľný typ vypínača, a to na stenu, zástenu - náročnejšie na montáž a dĺžku predprípravy).

Pozn.: ovládanie drviča sa umiestňuje len do vyfrézovaných otvorov v drezoch alebo pracovných dosiek pri materiáloch ako sú: Silgranit Puradur II, Fragranit, Technistone, Polystone, Corian, technický kameň, HPL (bežné pracovné dosky) a pod.

Stlačením pneumatického spínača sa aktivuje a opätovným stlačením deaktivuje. Drvič sa môže aktivovať aj cez elektrický vypínač na stene (príplatková opcia).

Ak bol drvič pustený a spadla vám napríklad lyžička do drviacej komory alebo sa jednoducho zasekol, mal by sa proces drvenia automaticky zablokovať vďaka teplotnej poistke, aby nedošlo k preťaženiu a priehriatiu.

Postup: Zastavte prívod zimnej vody a drvič odpojte zo zdroja elektrickej energie. Pokúste sa potom vybrať cudzie teleso i ďalší odpad. Je potrebné taktiež skúsiť manuálne overiť funkčnosť drviča otáčaním kruhového taniera v smere i proti smeru hodinových ručičiek pomocou pribaleného kľúča zo spodnej strany drviča (alternatívne môžete pohybovať rotujúcim tanierom pomocou dreveného miešadla vo vnútri drviča).

Ak je pohyb už uvoľnený, nechajte drvič 3-5min postáť. Potom ho opätovne zapojte do siete a resetujte jednotku stlačením červeného tlačidla reset umiestnenom na spodku drviča. Pustite zimnú vodu a stlačte pneuspínač, prevádzka by sa mala obnoviť.

Odpoveď nájdete v sekcii "Drviaci proces".

Časom sa predsa len môžu nahromadiť čiastočky jedla v drviacej komore. V takomto prípade je postup nasledovný:
1. Zatlačte zátku drviča do výpustu;
2. Napúšťajte do polovice drezu horúcu vodu zmiešanú s 1/4 šálky sódy;
3. Zapnite pneumatický spínač, vytiahnite zátku výpustu a nechajte prúd horúcej vody a drvič robiť svoje;
4. Po ukončení procesu môžete taktiež vytiahnuť čierne gumové tesnenie a očistiť ho.

Pre štvorčlennú rodinu predstavuje kumulatívna spotreba elektrickej energie a vody zhruba 1€ mesačne.

Záručný aj pozáručný servis zabezpečujeme LEN PRE VLASTNÝCH ZÁKAZNÍKOV a u nás zakúpených drvičov cez www.insinkerator.sk. Ak ste si priamo u nás drvič nezakúpili, kontaktujte svojho predajcu a on vás navedie na správne servisné stredisko.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku?

Nevadí. Zanechajte nám prosím správu. Budeme vás kontaktovať v čo najkratšom čase.

Pozn. k SERVISU: keďže sme predajcovia produktov značky InSinkErator, poskytujeme servis, servisné poradenstvo a všeobecné informácie len pre zákazníkov, ktorí si drvič zakúpili alebo plánujú zakúpiť U NÁS. V opačnom prípade svoje požiadavky smerujte inam.